پنجره – ویترین نمودار دانلود برنامه

پنجره – ویترین: نمودار دانلود برنامه آموزشی طراحی آموزش learning lynda

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی دوره رونق مسکن چقدر طول می‌کشد؟

تحلیلگر بازار مسکن گفت: تحرک بازار مسکن بعد از رکود طولانی مدت سال های 1392 تا 1395 قابل انتظار بود و باید پذیرفت مسکن وارد دوره رونق شده است است . 

دوره رونق مسکن چقدر طول می‌کشد؟

دوره رونق مسکن چقدر طول می کشد؟

عبارات مهم : بازار

تحلیلگر بازار مسکن گفت: تحرک بازار مسکن بعد از رکود طولانی مدت سال های 1392 تا 1395 قابل انتظار بود و باید پذیرفت مسکن وارد دوره رونق شده است است .

مهدی سلطان محمدی، کارشناس اقتصادی و تحلیلگر بازار مسکن با اعلام مطلب فوق در گفتگو با خبرآنلاین افزود: بررسی بلند مدت بازار مسکن در کشور عزیزمان ایران نشان می دهد روند حرکت قیمت مسکن و تورم در دوره های درازمدت هماهنگ و متناسب بوده است.

وی با اشاره به اینکه بازار مسکن در دوره های متفاوت وارد تناوب های رونق و رکود می شود، گفت: هر چند در بعضی دوره ها رکود در بازار مسکن حاکم می شود و روند رشد قیمت ها متوقف می شود و در بعضی مواقع رونق شکل می گیرد و روند رشد قیمت ها شدت می گیرد ولی در بلند مدت انطباق منحنی حرکت با تورم قابل مشاهده است.

دوره رونق مسکن چقدر طول می‌کشد؟

به گفته وی به نظر می رسد دوران رونق مسکن دو سال به طول بیانجامد هر چند باید توجه داشت رونق الزاما مساوی با رشد قابل توجه قیمت ها نیست.

این تحلیلگر بازار مسکن ادامه داد: هر چند ممکن است در امسال رشد قیمت مسکن از تورم پیشی بگیرد،اما در بلند مدت این رشد متناسب با رشد قدرت خرید خانوار و قیمت تورم است.

تحلیلگر بازار مسکن گفت: تحرک بازار مسکن بعد از رکود طولانی مدت سال های 1392 تا 1395 قابل انتظار بود و باید پذیرفت مسکن وارد دوره رونق شده است است . 

او گفت: در اقتصادهای متورم مردم تلاش می کنند سرمایه هایشان را به سمت بازارهایی ببرند تا قدرت خرید آنها حفظ شود، هنگامی که در این شرایط بازارهای موازی مسکن بسته شده است هست، طبیعی است بازار مسکن رشد بلندمدت تری را تجربه کند .

او اعمال محدودیت در بازار ارز را با توجه به شرایط کنونی کشور درست ارزیابی کرد و گفت: هنگامی که شرایط غیر عادی است نمی توان توقع واکنش‌ها عادی را در بازار داشت، به این ترتیب اگر بازار ارز دستخوش این محدودیت ها نبود، احتمالا بازار مسکن با رشد نامتعارف مواجه نمی شد.

سلطان محمدی اضافه کرد: بازار مسکن وارد مرحله رونق شده است و میزان کشش این رونق نیز با توجه به فاکتورهای دیگر اقتصادی خود را نشان خواهد داد.

دوره رونق مسکن چقدر طول می‌کشد؟

واژه های کلیدی: بازار | اقتصادی | محدودیت | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz